• DOMŮ / ARCHIV / NECHCI REKLAMY! Blíží se 5 let výročí založení blogu!!!


O pěti Trollech

28. srpna 2007 v 10:32 | MarryT |  - pohádky

Už je to hotové, ale chyby se tam můžou stále vyskytovat, tak kdybyste na nějakou narazili napište to do komentu já se vynasnažím ji co nejdříve opravit - V přímých řečí trollů bývají chyby schválně.

Jedné chladné, tmavé noci v Zemi zvané Kornian se na hoře SinBella narodilo pět neobyčejných trollů. Nejstarší se jmenoval Herom, druhý Platrix, třetí Levian, předposlední Eugan a nejmladší byl Maudetus.
Těchto pět trollů žilo osamotě a nikdo se o ně nestaral, jelikož jejich matka je, po seznámení se s mega-trollem Kroslanem, opustila a nikdy se k nim již nevrátila.

Pár let spolu vyrůstali v míru, ale jejich odlišnost je jednoho krásného dne dohnala k rozepři, ale o tom později, nejprve Vám povím něco o nich samotných.
Herom se stal tím, kdo chtěl mít všechno, Platyx si o sobě myslel, že na něj nikdo nemá, Levian se s nikým o nic nikdy nerozdělil, Eugan myslel jen na sebe a nikoho jiného neviděl, a ani se o nikoho nezajímal a Maudetus, no co o něm říct, .... snažil se bratry udržet pohromadě a stal se svým způsobem otcem této trollí rodinky, ale pořád to byl troll i když spíš vypadal jako větší člověk, proto se také stal otlounkánkem svých čtyř bratrů, kteří byly velcí jak hora.

"Tak co dneska budeš dělat Maudete, leštit Euganovi zrcadla, vydělávat peníze, anebo nám všem vypereš trenky?" zeptal se ho s hrozivým smíchem Herom, takhle ho škádlit patřilo k jejich každodenní zábavě.

"Ne,..." řekl potichounku Maudetus " rozhodl jsem se, že si najdu nevěstu."

"Nevěstu???? Nevěstu???" znělo celou síní.

"Jo a ty si myslet, že tě nějaká chtít? Tebe hloupého, zakrslého, obyčejného trolla??? To už já mít větší šanci, já víc než takový malý ňouma jako ty!" odvětil s mírnou dávkou ironie Eugan.

" To si vážně myslíš?"zamumlal Maudetus.

" Říkal si něco, ty bezcenná hroudo kostí?? Myslíš, že já anebo kterýkoliv z našich bratrů by si nedokázat najít mnohem lepší nevěstu než ty? A .... jestli si to opravdu myslet, tak si hloupější než jsem si myslel já Eugan trollí krasavec, kterému nikto neodolat, kdyžš rozsedne malý polodomek, kažšdý se na mě vrhat , já mít tolik obdivovatelů..... nedá se asni spočítat kolik..." Eugan se ponořil do svých myšlenek, o kom jiném než o sobě, ale něco ho z nich vytrhlo, byl to Maudetus.

" Ne nemyslím si to, JÁ TO VÍM!" ty slova z něj vyletěli dřív, než je stačil zadržet.

" Aha, tak to promiň ty to VÍŠ, hmmmmm..... Tak to jsou mi novinky..." pronesl do hlubokého ticha Herom.

" On si snad myslí, to malý prtě, že má na někoho jako já, já...já já mu ukážu miminu přerostlýmu....." mumlal si Platrix.

" Jen v klidu Platrixi k tomu se dostaneme, on si myslí, že je z nás nejspíš nejlepší, tak co takhle uzavřít sázku, co na to říkáš Maudete?" pronesl klidně Levian.

Maudet po vyřčení oněch slov, o kterých věděl, že jsou pravdivá, zarytě seděl v koutě místnosti a poslouchal, co s ním bratři chtějí provést, vyslovení jeho jména Levianem ho vytrhlo z přemýšlení a čekal na trest za svou opovážlivost a nestoudnost, místo toho se pro jistotu zeptal:

" Sázku??? opravdu si říkal sázku??? A jakou?" zašeptal Maudetus s domněním, že mu špatně rozuměl.

" Ty snad špatně slyšíš Maudete? Ano říkal jsem sázku....." nemohl to však doříct, protože se na Maudeta právě v tu chvíli vrhnul Platrix.

" Ty malej ..... ani pořádně nedoslýcháš a opovažuješ, se říct, že máš na všechny z nás .....a hlavně na mě..... grrrrrrrrr....já ti ukážu ty hajzlíku nevděčnej, zrádče, špíno naší rodiny a ani nevypadáš jako my zakrslíku malinkatej!!" chrlil ze sebe rychlostí blesku Platrix, na to, že se on i jeho bratři rozhovorům nejraději vyhýbají ( proto si také většina lidí myslí, že neumí mluvit) raději používají násilí, ale tohle byl chtě-nechtě jejich vlastní bratr, a tak se Levian a Herom to snažili vyřídit co nejlepším způsobem, kdo by se jim přece potom staral o uklízení záchodu, jednou za 3 měsíce praní trenclí a nakonec z koho by měli legraci?!

Jedním skokem, (při kterém nadskočila i ta pevná chaloupka o 2 kilometry dál), se Herom vrhl před Platrixe a zastavil jeho už připravenou pěst asi milimetr od Maudeta, který se očividně ani nesnažil bránit.

" Vím, Platrixi, je to pro tebe těžké, no ani ne tak pro tebe jako pro tvou horkou hlavu, ale vyčkej jen chvilinku, my si tady s Maudetem promluvíme a potom uvidíme, jestli se dohodneme, anebo ti ho s radostí předhodíme, avšak nezapomínej, že je to náš bratr, takže zabít ho nesmíš. Souhlasíš?"

Maudeta milost jeho bratrů velmi překvapila, leč nejásal, jelikož se vždy může něco zvrtnout. Platrix mezitím rozmýšlel, (nejspíš se snažil pochopit smysl), o Levianových slovech, potom promluvil a snažil se držet mírumilovný tón, i když bylo zjevné, že to jak mluví, se mu nelíbí o nic víc jako Heromovi a Levianovi.

"Potom toho ,trolínka , tedy budu moct ztrestat, i když ne zabít??"poslední slova vyslovil tak, aby věděli, že opak by mu byl mnohem, mnohem příjemnější.

"Tak a nyní zpátky k tobě ...... hmmmmm bratře........ a k naší sázce, ty tady tvrdíš,v domě našich předků, aspoň si to myslím, i když to tak nevypadá, no nic, zpět k věci, podle tebe my oproti tobě nemáme žádnou šanci najít si ...." to slovo se mu stěží dostalo přes rty, takže každý spíš jen odezíral ".... přítelkyni?"

"Ne takhle jsem to nemyslel.... myslel jsem jen....." koktal Maudetus.

"Takhle si to řek ty nicko!!!" vyjel Platrix.

"Řek, ooOOO pardon,ne že nemyslí ale "VÍM" že mám větší šanci...."běsnil.

"Platrixi, jen ho nech domluvit, sám jsem zvědav co poví"

"........" Maudetus nevěděl co na to odpovědět, nemohl popřít slova, která opravdu řekl a přitom nelhat, tak si raději koukal na své prsty u nohou a zarytě mlčel, jakoby ztratil hlas.

"To jsem si mohl myslet, nepopře to! Ty Maudete a vy také mí drazí bratři, je tu takový rozruch, jen díky .... ehhmm ...ehhhhmmmm... nevěstám, takže si každý z nás, ano slyšeli jste dobře, každý z nás najde do... řekněme do roka, svou ... hahahaha... druhou polovinu, lépe řečeno ženu, kdo se tu do roka objeví jako poslední prohrál a bude muset... to sice zatím nevím, na tom se dohodneme později. Zkrátka ho zbytek bratrů potrestá, má to však jeden háček musí s tou ...ehm ehm ženou vydržet rok, jinak bude potrestán podruhé a žádné vyjímky!

Všichni zmlkli a koukali na Heroma, jakoby čekali že řekne: "To byl jen vtip!Promiňte", ale nic takového se nekonalo. První slova ze sebe překvapivě dostal Eugan.

"No já souhlasit, já vědět že nejhezčí, pro mě nebýt problema najít si podřadnou ženušku, kdo by mě nechtit?Já tak úžasný......"

Nejvíce však zajímal všechny sourozence,názor Maudeta, který po dlouhé odmlce krátce přikývl, nemohl tomu uvěřit, stalo se to v co nejvíc doufal.

Byl úplněk a všech 5 bratrů se chystalo na cestu za nevěstou. Herom si sbalil úplně všechno, nic neopomenul ani jediné smítko v jeho ložnici po něm nezůstalo, Platrix si vzal jen jeden kus oblečení a něco málo k snědku, Levian si pobral co nejvíce jídla a pití, nic víc, Eugan si jako první zabalil zrcátko, potom pár zkrášlovadel jako "Trollí krása za minutu, Bradavice bez humusu - pouze pro Trolly, Kdo nesmrdí - ženám zavoní (na obalu bylo napsáno určeno Trollům)" a nesmíme opomenout na " Trollí pach z úst vyřeší náš Trůst " nejmladší bratr si pobral trochu jídla, teplého oblečení pro chladné noci, léky , prostě vše co bylo třeba.

Pět bratrů se vydalo různými směry, každý z nich se chtěl co nejvíce blýsknout a přivést si tu nejlepší přítelkyni a hlavně vrátit se co nejdřív.!

Po 8 měsících...

4 Trollové, 2 zlobryně, 1 obryně a jedna Trollí krasavice seděli u jednoho stolu a pojídaly chutná jídla.

"Buch,buch,buch" se rozeznělo na dveře, bratři vstali v domnění, že to bude Maudet a oni ho řádně potrestají, za to, že prohrál, avšak za dveřmi stál někdo jiný, někdo jim velice známí, jelikož ale nemají moc dobrou paměť tak si nevzpomněli odkud ono mohutné individuum znají.

"Uhni z cesty ty nicko, tenhle dům je od nynějška můj!" rozlehl se celou chaloupkou hromový hlas.

"A vy být kto?že říkat váš dům, toto náš dům, nikoho jiného!" vyjel na neznámého Eugan.

"Já být Kroslan, a neotravuj furt, na trolla jsi ňákej upovídanej ne? "

"Kroslan, Kroslan, Kroslan..." přemýšlel pomalu Herom " Hej nejsi ty ten kvůli komu nás matka opustila??"

"Ano já a nikdo jiný"

"A proč tedy ona nepřijít s tebou?"

"Utekla za Vatekem,nevydrželo jim to však dlouho dohnal jsem je.......chacha!"

Stalo se to v mžiku, všichni se vrhli na Kroslana,leč on je jedním máchnutím odhodil jakoby ani nebyly těžší než smítko peří. Všichni krom Krose museli okamžitě opustit nyní již jeho dům, protože ho" vyhrál" v posvátném trollím souboji, každý z nich šel bydlet ke své vyvolené.

Uplynuli další 4 měsíce...

Pohled to byl velmi zábavný, jak ti dva podivíni, které tu nikdo neznal, kráčeli směrem do hor. Ona malá, drobná, štíhlá v oblečení, které by si na sebe nevzal žádný normální člověk,a přesto byla krásná, on vedle toho vysoký, svalnatý, pro mnohé ošklivý. Nechápali jak takto odlišní lidé spolu můžou cestovat, i podívejme oni se dokonce drží za ruce!

Prošli spolu již spoustu měst, vesnic a v každé to bylo to samé "Háló slečno, proč cestujete s tím hromotlukem, já Vám budu mnohem lepším společníkem!" nebo " On Vás obtěžuje? Já Vás zachráním" Odpověď slečny byla pokaždé stejná " Ne nechci děkuji ! "

"Neboj Eilleen, brzy tam budeme a už nás nebudou otravovat" ozval se Maudetův hlas.

"Ale miláčku, já se přeci nebojím, jsem přeci s tebou." řekla s úsměvem na rtech.

"Koukni, to je náš dům!" konstatoval Maudet." říkal, jsem ti že je nic moc...."začervenal se.

"A já ti snad říkala, že to dokážeme napravit, hlavní je že jsme spolu a máme se rádi!"

Eilleen otevřela dveře a okamžitě vyjekla, u stolu ležela mrtvola, Maudet okamžitě vběhl dovnitř, zjistit co se stalo a údivem zastaví.

"Co s ním provedeme?"

"Budeme ho muset někam odklidit než přijdou bratři, ale fakt nevím jak" začal panikařit Maudetus.

"Hmmm, dobrá, dobrá" mumlala, aby si dodala trochu odvahy " ty tady zatím ukliď, já dojdu na zdejší horu a vykopu hrob, pak se vrátím , až se setmí odneseme ho tam a zasypeme hlínou, co ty na to?"

"No nic jiného mi stejně nezbývá, ...."

"Já tedy jdu kopat a ty koukej uklízet, prosím nezapomeň miluji tě, zvládneme to"

Uklizený dům, díra v kopci a tma už se snesla, proto náš pár vyrazil i s mrtvolou na malou procházku, vše se událo velice dobře, žádná komplikace ani jiní trollové, kteří by se pozastavovali nad mrtvým Kroslanem.

"Miláčku, vidíš zvládli jsme to, nevíš kdo to byl? Byl... byl.... byl tak podivný a trochu do zelena"

"Byl to vůdčí Troll !"

"Vůdčí Troll??? Trollové mají nějaká svá postavení? Vždyť přeci ani pořádně nemluví, je to jen samé Grrrrrr........ hrrrrrrrr...... a rvačky. "

"Ano, svým způsobem mají, oni s lidmi nikdy nemluví a z toho ty fámy o nemluvě, a vůdčí Troll je něco jako nástupce Trolla vládce, kterého většina Trollů poslouchá, ne že by chtěli, ale musí, je hrozně silný."

"A jak to vše víš? Ty jsi se s nějakým Trollem setkal? Kouzelníci tvrdí že opravdu neumí mluvit, jako třeba obři, poloobři nebo zlobři, že jsou jak bych to řekla tupí. "

"Kouzelníci přeci taky neexistují, to je taky jasná věc a tupí nejsme, tedy alespoň většina"

"Nejsme?"

"Ano, nejsme, já jsem Troll.."

"Troll? Troll? To přece není možné, ty jsi tak, tak hodný a trollové bývají zlý..."

"Ne vždycky u Trollů je to jiné, stejně jako u Vás lidí a co jsi to říkala o kouzelnících, ti přeci taky neexistují."

"Ale existují, já jsem čarodějka, jak jinak bych ten hrob hluboký snad 10 metrů a velký jak Troll, použila jsem hůlku"

Chvíli bylo v celé místnosti ticho, pak Eilleen promluvila: " Jsme to ale zajímavý pár co říkáš?Čarodějka a Troll?" netvářila se naštvaně, spíš pobaveně.

"Tobě to nevadí? To že jsem Troll? Bál jsem se, že mně potom nebudeš chtít..." začal Maudet

"Ne, mně nevadí Co nebo Kdo jsi, jde o to jaký si uvnitř a milovat tě budu pořád! Jsi má láska ať už jsi Troll, člověk, obr, upír nebo kdokoliv jiný!"

Maudetovi při těch krásných slovech vhrkli slzy do očí... Náhle se rozletěli dveře a vevnitř stáli Herom a Levian.

"Co se tady stalo? Kdo je tohle??? AAaaaa Co ty tady děláš? Myslel, jsem že už se neodvážíš vrátit potom, co jsi prohrál!"

"Prohrál?? Jak prohrál? Zbývá den a nevěstu mám tady!" ukázal prstem na Eilleen. "Zato jak tak koukám Vy sebou nikoho nemáte! Eugan a Platrix tu navíc vůbec nejsou, nemůžete sem vtrhnout a říkat že jsem prohrál!"

"My tu byly mnohem dřív, ale vyhnal nás Kroslan, když jsme si však všimli, že v domku se nikdo pár dní nehýbal, ani nesvítil vrátili jsme se a najdeme tu bratříčka....."

"Nemůžete nijak dokázat že jsem tu nebyl dřív, Kroslan tu očividně není!" provokativně se rozhlédl po místnosti. Eilleen na nové příchozí koukala s trochou odporu, nemohla uvěřit, že Maudet je jejich bratr, vždyť si nebyly vůbec podobní. " A kde vůbec máte ty nevěsty, když už jste tu údajně byly, určitě jste se nevrátili bez nich, nebo snad ano?"

"....." Mlčeli nevěděli, co na to povědět.První se odhodlal s pravdou Herom:

"No už mi nestačila, moje dívka, líbila se mi i Levianova..." Levian se zamračil, teprve teď si Maudet všiml, jak jsou jeho bratři potrhaní,mají monokly a boule, doufal že se mýlí, čekal co Herom poví. "....... tak jsem si s jeho Zlobryní něco začal a Levian nás nachytal, znáš ty jeho majetnický sklony, ne?"

"Majetnický sklony říkáš??! Kdybys nechtěl mít všechno co ostatní, zůstali by všichni šťastní! Koukni na sebe jak tě zřídila ta tvoje , když zjistila cos provedl, ten monokl nad okem jsem já neudělal ... haha ..... měla ale páru co?"

"No jednoduše rozchod - nejlepší řešení pro oba vztahy!Kde ty máš nevěstu a proč si sem tahal toho člověka, víš přece že lidi sem nesmějí, je to pro ně nebezpečné! "

"Ona není jen tak někdo já ji miluji a ona mě, Eilleen je má nevěsta! "

"Člověk a Troll??? No to je skandál! Jak si jen mohl? Kdo to kdy slyšel Troll a člověk?! To nemůžeš myslet vážně?"

S klidem obešel stůl, sedl si na židli, přivinul k sobě Eilleen a něžně ji políbil na tvář, pak odpověděl svým z míry vyvedeným bratrům:

"Ano, myslím to smrtelně vážně nic s tím nenaděláte!"

Herom i Levian věděli, že s tím nemohou nic udělat nikdo neřekl, že nevěsta nesmí být člověk, nepředpokládali že by je mohlo něco takového potkat. Prohlíželi si Eilleen s odporem, jí to ovšem nevadilo. Seděli pouhou hodinu při vyprávění dobrodružství, která zažily za uplynulý rok, když se dveře rozlétly ten den již podruhé.

"Platrixi, co tu vyvádíš, neměl si být někde v Rakousku se svou obryní?" podivil se Levian.

"Ani mi o Gertrůdě nemluv, právě jsme se rozešli."

"Rozešli a proč?"

" Je hrozná, chtěl jsem zahnat stádo zdivočelých Rakshasů (rudovlasý nebo blond obrovský tvor, měnící se v jakékoliv zvíře) a ona si dovolila mě zachránit, to jsem nepotřeboval, a zbavila se jich sama, když jsem je skoro měl." řekl to nenávistně, nechtěl být zachráněn, navíc obryní.

"Neměl jsi být tak pyšný Platrixi, jak se říká: Pýcha předchází pád."

Platrix dělal, že nic neslyšel a raději se zeptal: "Jak tak koukám, chybí nám tu Eugan, kde je s jeho Trollí krasavicí?když jsme tu všichni?"

"Jsem tady!" ozvalo se ode dveří, teprv teď si všichni přítomní všimli nově příchozího. stojícího samotného na prahu.

 "Kde je tvá Petroolka, snad jste se taky nerozešli?" optal se Herom.Eugan krátce přikývl, v tu chvíli bylo jasné, že jediný kdo se vrátil s nevěstou, i když pro Trolla tak hmmm neobvyklou byl Maudet.

"Kvůli čemu, nejste spolu?"

"Kvůli komu! On jmenovat Krasohlav Krystal a já v ta hlopá doba mít zrovna Trollí bradavici a nemoct najít knihu s postupem jak ji odstranit. Vyhodil sem ji pokaždé, kdyžš se pokoušela přiblížit, protože to určitě vše její vina, ona mě nakazit,navíc mi rozbila moje tři oblíbené zrcátko, tak my rozejít."

Maudet se nad svými bratri slitoval, přestože věděl, že oni by nic podobného neudělali. Nechal je žít v domě po jejich matce a s Eilleen se odstěhoval o kousek dál, kde Eilleen vyčarovala, z klád které Maudet nanosil, krásný domeček, kde spolu žijí, milují se a pokud nezemřeli tak tam jsou dodnes.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jak se Vám líbí příběh o pěti trollech?

Je skvělý
Dobrý, průměr.
Moc se mi nelíbil

Komentáře

1 Antionette Antionette | Web | 28. srpna 2007 v 13:35 | Reagovat

dobrý....

2 Silmarilien-Palantírilien Silmarilien-Palantírilien | Web | 28. srpna 2007 v 16:54 | Reagovat

super :o)

3 Silmarilien-Palantírilien Silmarilien-Palantírilien | Web | 28. srpna 2007 v 16:55 | Reagovat

psát o trollech, to je neobvyklé, a proto taky hodně zajímavé :o)

4 Wontik Wontik | 28. srpna 2007 v 20:43 | Reagovat

Pěkná pohádka :)

5 Silmarilien-Palantírilien Silmarilien-Palantírilien | Web | 31. srpna 2007 v 11:36 | Reagovat

juj, je to mocka pěkné. :o)

6 pantherka pantherka | Web | 31. srpna 2007 v 14:56 | Reagovat

je to úžasný :o) Bohužel mi jen nejde hlasovat v anketě :o(

7 wontik wontik | 1. září 2007 v 11:49 | Reagovat

Taky se mi to líbí :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama